Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Gizlilik Bildirimi

 

Son Güncelleme Tarihi: 31/03/2020

Upfield; Sanai Flora, Rama, Becel, Blue Band, Country Crock, I Can’t Believe it’s not Butter ve ProActiv dâhil olmak üzere bir marka geçmişine ve portföyüne sahip bitkisel kökenli beslenme alanında global bir liderdir.

Kişisel verilerinize ve bunların nasıl kullanıldığına önem verdiğinizi biliyor ve Upfield’in kişisel verilerinizi dikkatli bir şekilde kullandığına inanmanızı istiyoruz. Bu Gizlilik Bildirimi hangi kişisel verileri topladığımızı ve bunları nasıl kullandığımızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Gizlilik Bildirimimizi okurken lütfen bu bildirimin Upfield Türkiye ve tüm Upfield Group şirketleri (“Upfield“) için geçerli olduğunu unutmayın.

Upfield Türkiye www.upfieldturkiye.com web sitesi üzerinden topladığımız kişisel verileri kontrol etmektedir. Yerel markaya özel web sitesi üzerinden (örneğin https://www.rama.com.tr/ veya https://www.becel.com.tr/) topladığımız kişisel veriler Upfield Türkiye veya Upfield kuruluşları tarafından kontrol edilecektir.

Lütfen bir dakikanızı ayırarak gizlilik uygulamalarımız hakkında bilgi edinin ve sorularınız varsa bize bir e-posta göndererek veya web sitelerimizde bulunan “Bizimle İletişime Geçin” formu aracılığıyla bir talep göndererek bize bildirin.

Bu Gizlilik Bildirimi, sunduğumuz ürünler ve bu web sitesinin kullanımı ile bağlantılı olarak Upfield tarafından toplanan kişisel veriler için geçerlidir.

 
 • Hangi kişisel veriler toplanmaktadır?

  Kişisel veriler, kimliği belirlenmiş veya belirlenebilen bir birey ile ilgili tüm bilgiler anlamına gelmektedir. Bu tanım, tüketici katılım merkezleri, doğrudan pazarlama kampanyaları, yarışmalar, web siteleri, üçüncü taraf platformlarında bulunan uygulamalar ve markalı sayfalar, üçüncü taraf platformları üzerinden erişilebilen veya kullanılabilen uygulamalar ve işe alım/iş başvurusu kanalları aracılığıyla çevrim dışı veya çevrim içi şekilde toplanan kişisel verileri kapsamaktadır.

  Kişisel verileri çeşitli kaynaklardan edinebiliriz. Örneğin:

  • Doğrudan bize sağladığınız kişisel veriler,
  • Otomatik olarak topladığımız kişisel veriler ve
  • Diğer kaynaklardan topladığımız kişisel veriler.
  • Doğrudan bize sağladığınız kişisel veriler.

  Bir pazarlama haber bültenine abone olduğunuzda, bir anket doldurduğunuzda, bir yarışmaya katıldığınızda ve web sitelerimiz veya diğer çevrim içi kanallar yoluyla bizimle iletişime geçtiğinizde kişisel verilerinizi topluyoruz. Bu eylemleri gerçekleştirdiğinizde kişisel verilerinizi sunabilirsiniz, örneğin:

  • isim, cinsiyet, ev adresi, sosyal medya profilleri, e-posta adresi, telefon numarası ve doğum tarihi, ayrıca
  • bize bu bilgileri sağlamaya karar verdiğiniz takdirde geri bildirim, yemek tarifi bilgileri veya ürünlerimize yönelik öneriler.

  Bazı Upfield firmaları sizinle ilgili “özel kategorilerdeki kişisel verileri” toplayabilir (açık ve net onayınızı alarak). Topladığımız özel veri kategorileri ve bunları nasıl kullandığımız ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen okumaya devam edin.

  Personel işe alım faaliyetlerimizin bir parçası olarak Upfield bünyesindeki bir pozisyon için yaptığınız başvuru sırasında bize sunduğunuz kişisel verileri topluyoruz. Örneğin:

  1. İsim, cinsiyet, ev adresi, telefon numarası ve doğum tarihi.
  2. İkamet adresi ve çalışma izni durumu, uyruk ve pasaport bilgileri.
  3. Maaş bordrosu ve banka bilgileri.
  4. Ücret ve yardım bilgileri.
  5. Sağlık durumu (örneğin bilmemiz gereken bir engellilik durumu).
  6. Varsa gerçekleştirmiş olabileceğiniz mülakatlar ve telefon mülakatları.
  7. (Bir CV, ön yazı veya başvuru formundan alınan) işe alınma tarihi, terfi tarih(ler)i, çalışma geçmişi, teknik beceriler, eğitim durumu, mesleki sertifikalar ve tesciller, dil becerileri ve eğitim kayıtları.
  8. Sesli mesajlar, e-postalar, yazışmalar, bizim ağ bağlantılarımız kullanılarak oluşturulan, saklanan ve aktarılan belgeler ve bildirimler, uygulamalar, cihazlar, bilgisayarlar veya iletişim araçları.
  9. İş teklifi ve işe kabul edilme yazıları.

  Otomatik olarak topladığımız kişisel veriler.

  Ayrıca bizimle çevrim içi olarak etkileşime geçtiğinizde belirli kişisel veri türlerini de topluyor ve saklıyoruz. Örneğin, web tarayıcınız web sitelerimize veya Upfield tarafından veya adına diğer web sitelerinde sunulan reklamlara ve diğer içeriklere eriştiğinde çerezleri ve izleme teknolojilerini kullanıyoruz (daha fazla bilgi edinmek için Çerezler Bildirimimize bakın).
  Topladığımız kişisel veri türleri şunları içermektedir: IP adresleri; aygıt kimliği; konum verileri ve tarayıcı türü ve sürümü, saat dilimi ayarları, tarayıcı eklenti türleri ve sürümleri, işletim sistemleri ve satın alma geçmişi gibi bilgisayar ve bağlantı bilgileri. Upfield bu bilgileri zaman zaman diğer tüketicilerden alınan benzer bilgiler ile bir araya getirir. İnternet tarayıcınızdan Upfield’in web sitelerine eriştiğiniz süre içerisinde sayfaların yanıt verme süreleri, indirme hataları, belirli sayfaları ziyaret süresi, sayfa etkileşim bilgileri ve sayfa sışında tarama yapmak için kullanılan yöntemler dâhil olmak üzere oturum bilgilerini ölçmek ve toplamak için yazılım araçları kullanabiliriz. Ayrıca, dolandırıcılığı önlemek için ve tanılama amacıyla cihazınızı tanımlamamıza yardımcı olması adına teknik bilgiler de toplayabiliriz.

  Diğer kaynaklardan topladığımız kişisel veriler.

  Kişisel verileri diğer kaynaklardan edinebiliriz. Örneğin:

  • güvendiğimiz ortaklarımız (market perakendecileri ve perakendeye yönelik içgörü sağlayan şahıslar);
  • Upfield hesaplarını yürüttüğümüz üçüncü taraf platformları (örneğin Facebook’ta “beğen” işlevini veya Google+ uygulamasında +1 işlevini kullandığınızda);
  • reklamcılık ortakları (örneğin reklamımızın konuyla ilgili ve başarılı olup olmadığını ölçmek amacıyla sizin ve diğer ziyaretçilerin reklamımız ile etkileşimine ilişkin bilgi aldığımızda);
  • ortak bir şekilde ürün sunduğumuz diğer sağlayıcılar ve üçüncü taraflar (örneğin nitelik belirleyici bir satın alım yoluyla ücretsiz ürün sunabiliriz) ve
  • sosyal medya (Twitter veya Instagram).

  İşe alım faaliyetlerimizin bir parçası olarak LinkedIn gibi sosyal medya sitelerinden sizinle ilgili kişisel bilgiler edinebiliriz (örneğin LinkedIn aracılığıyla Upfield sayfalarını/içeriklerini incelediğinizde veya bir pozisyon için başvuru yaptığınızda).


 • Özel kategorilerdeki kişisel verilerin toplanması

  Irk, etnik köken, din, sağlık, cinsel yönelim veya biyometrik veriler gibi belirli kişisel veriler “özel veri kategorileri” olarak sınıflandırılır ve Avrupa Birliği veri koruma mevzuatı uyarınca ek korumaya tabi tutulur.

  Bu özel veri kategorilerinin toplanması ve işlenmesine yönelik koşulları kısıtlandırıyoruz. Ancak, aşağıdaki koşullar altında bu tür verileri toplayabiliriz:

  1. bir ürünle ilgili deneyiminiz hakkında görüşmek için Upfield ile iletişime geçerseniz beslenme gereksinimlerinize yönelik belirli sağlık bilgilerini sağlayabilirsiniz (örneğin laktoz duyarlılığı);
  2. özellikle beslenme veya sağlığa yönelik bir faydası olan ürünlerimiz (örneğin ProActiv) ile ilgili olarak Upfield ile iletişime geçerseniz sağlığa ilişkin kısıtlı bilgiler sağlamanızı isteyebiliriz (örneğin kolesterol seviyeleriniz ve herhangi bir değişiklik);
  3. Upfield bünyesinde bir işe başvurursanız daha önceden mevcut olan sağlık sorunlarına (örneğin bilmemiz gereken bir engellilik durumu) veya dininize yönelik olarak sizinle ilgili bilgi toplayabiliriz.

  Upfield, bu kişisel verileri bunu yapmamız için bize açık ve net bir şekilde onay vermeniz veya yasal olarak bu verileri işlememiz gerektiği durumlarda topluyor ve kullanıyoruz. Bazı durumlarda özel kategorilerdeki herhangi bir verinin toplanmasını doğrudan kapsamayan ancak dininizi, sağlığınızı veya diğer özel kategorilerdeki verileri ima eden veya öne süren bilgileri bize sunabilirsiniz.


 • Kişisel verilerinizi hangi amaçla kullanıyoruz?

  Kişisel verilerinizi aşağıdaki amaçlarla topluyor, işliyor ve açıklıyoruz:

  1. Sorularınızı/önerilerinizi veya kayıt/abonelik taleplerinizi işlemek veya e-posta, sosyal medya veya Upfield tüketici “önem hattı” yoluyla bunlara cevap vermek;
  2. Ürünlerimizi, iletişim yöntemlerimizi ve web sitelerimiz ile çevrim içi kanallarımızın işlevselliğini geliştirmek ve artırmak;
  3. Katıldığınız yarışmalar veya promosyonlar;
  4. Telefon ya da elektronik araçlar yoluyla veya diğer yollarla bizimle iletişime geçen bireylerin kimliklerini belirlemek;
  5. Şirket içi eğitim ve kalite güvencesi sağlamak;
  6. Kişiye özel iletişim kurmak ve hedefi belirlenmiş reklamlar ve ürün önerileri sunmak ve
  7. İş başvurularını işlemek ve yönetmek.

  Kişisel verilerinizi diğer herhangi bir amaçla topladığımızda ve kullandığımızda veri toplamadan önce veya veri toplama sırasında sizi bilgilendireceğiz.
  Ayrıca, kişisel verilerinizi bir veya daha fazla segmente yerleştirerek (belirli ortak özellikleri olan gruplar oluşturarak) çevrim içi gezinti, arama ve satın alma davranışlarınız ve marka iletişimlerine ilişkin etkileşimleriniz hakkındaki bilgileri inceleyerek profiller oluşturuyoruz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki profil oluşturma bölümüne bakın.


 • Kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik yasal dayanak

  Genel olarak kişisel verilerinizi meşru menfaatlere dayalı olarak işliyoruz (meşru menfaatlerimiz sizin veri korumaya yönelik menfaatleriniz veya temel hak ve özgürlükleriniz tarafından geçersiz kılınmadığı sürece). Meşru menfaatlerimiz, örneğin markalarımızdan biri hakkında bilgi almak veya bir yarışmaya katılmak amacıyla abone olduğunuzda ve toplanan kişisel verileri müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için kullandığımızda ortaya çıkar.

  Bazı durumlarda kişisel verilerinizi sizin bir parçası olduğunuz veya olacağınız bir sözleşmeyi yerine getirmek amacıyla işliyoruz. Örneğin, yarışmalarımızdan birine katılmanıza izin vermek veya talep ettiğiniz örnekleri size göndermek amacıyla kişisel verilerinizi işlememiz gerekir.

  Ayrıca, kişisel verilerinizi söz konusu işlemi gerçekleştirmeye yönelik yasal bir yükümlülüğümüz olması durumunda (örneğin vergi veya sosyal güvenlik yükümlülükleri) işliyoruz. Örneğin, bir mahkeme emri veya çağrısı kişisel verileri belirli bir amaç için işlememizi gerektirebilir.

  Uygun olduğunda (örneğin alerjen madde ile ilgili olarak, ürünlerimiz hakkındaki gönüllü anketler (örneğin kolesterol seviyeleri üzerindeki etkileri) için veya personel çeşitliliği nedeniyle özel bir kategorideki kişisel verileri topladığımızda) kişisel verilerinizin işlenmesi için onayınızı isteyeceğiz. Veri işleme faaliyetlerine onay vermeniz durumunda verdiğiniz onayı istediğiniz zaman geri çekme hakkına sahipsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza yönelik daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki Bizimle İletişime Geçin bölümüne bakın.


 • Profil oluşturma

  Çevrim içi platformda mevcut olan birçok kuruluş gibi Upfield de kişisel verilerinizi profil oluşturmak için kullanıyor. Kişisel verilerinizi bir veya daha fazla segmente yerleştirerek (belirli ortak özellikleri olan gruplar oluşturarak) çevrim içi gezinti, arama ve satın alma davranışlarınız ve marka iletişimlerine ilişkin etkileşimleriniz hakkındaki bilgileri inceleyerek profiller oluşturuyoruz. Bu segmentler Upfield tarafından web sitesinin ve bildirimlerimizin sizin için kişiselleştirilmesi (örneğin sitemizi ziyaret ettiğinizde veya size gönderilen bir haber bülteninde size ilgili içeriklerin gösterilmesi) ve Upfield sitelerinde ve üçüncü taraf web sitelerinde yer alan Upfield markalarına yönelik ilgili tekliflerin ve reklamların gösterilmesi için kullanılmaktadır. Bu segmentler ayrıca Upfield sitelerinde yer alan üçüncü taraf kampanyaları için de kullanılabilir. Upfield, örneğin çevrim içi olarak tarayıcınızdaki çerezler ayarını kabul ederek onay verdiğiniz takdirde çerezleri kullanarak verilerinizin profilini oluşturur. Daha fazla bilgi edinmek için Çerezler Bildirimimize bakın.

  Bizden e-posta veya SMS bildirimleri alma talebinde bulunduysanız ilginizi daha fazla çekebileceğini düşündüğümüz içerikleri daha fazla iletebilmek amacıyla hangi konularla ilgilendiğinizi görmek için gönderdiğimiz içeriği açıp açmadığınızı, okuyup okumadığınızı veya bu içeriğe tıklayıp tıklamadığınızı izliyoruz.

  Bu verileri hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız içeriklerin profilini oluşturmak için kullanıyoruz. Örneğin, web sitemizde düzenli olarak Vegan yemek tariflerini görüntülediğinizi görürsek ve bizden e-posta alma talebinde bulunursanız siteye yeni girilen Vegan yemek tariflerine yönelik olarak size güncel bilgi verebilir veya web sitesi içeriklerini siteyi ziyaret ettiğinizde en çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz konulara göre uyarlayabiliriz.

  Bu profil bilgilerine dayalı olarak size gönderdiğimiz veya birlikte çalıştığımız yayıncı ağımızdan gelen içeriği görüntülerken hoşunuza gideceğini ve görmek isteyeceğinizi düşündüğümüz reklamları da size gösterebiliriz. Zaman zaman yakınlarınızda gerçekleşen ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz promosyonlar veya etkinlikler ile ilgili reklamları size sunmak amacıyla mevcut konumunuzu kullanabiliriz.

  Ayrıca yaşınız, cinsiyetiniz, bulunduğunuz yaşam evresi, yaşam tarzınız ve daha fazla ilgi alanınız gibi seçilmiş üçüncü taraflara sunduğunuz ve paylaşılmasına onay verdiğiniz bilgileri sizinle benzer ilgi alanlarına sahip olacağını ve benzer reklamlar ile ilgileneceğini düşündüğümüz kişileri belirlemek için kullanabiliriz.


 • Otomatik karar verme

  Bazı durumlarda Upfield otomatik araçlar kullanarak kişisel verilerinizi işler. Otomatik karar, kişisel verileriniz ile ilgili karar verme sürecine hiçbir insanın dâhil olmadığı, yalnızca otomatik araçlar tarafından verilen karar anlamına gelmektedir. Örneğin:

  1. Upfield, müstakbel personelleri değerlendirmek için bilime dayalı davranış değerlendirme yöntemlerine ve veri bilimi tekniklerine yönelik oyun simülasyonlarını kullanmaktadır. Adayların bir dizi oyun oynaması gerekmektedir; oyun sırasında sergilenen davranış biçimleri adayın belirli bir pozisyona yönelik potansiyelini kestirebilmek için uyarlanmış bir Upfield algoritması ve Upfield personeli tarafından değerlendirilir. Bu algoritma adil, etkili ve tarafsız olduğundan emin olmak için düzenli olarak test edilir.

  Sizin üzerinizde önemli bir etkisi olan kararları yalnızca otomatik karar verme araçlarına dayalı olarak vermeyeceğiz. Bunu yaptığımız takdirde, kararımızı vermek için otomatik işlemleri kullanmaya yönelik kararımız ve bu kararımızın yasal dayanağı konusunda sizi bilgilendireceğiz ve size net bilgiler sunacağız. Örneğin, Upfield yalnızca sizinle bir sözleşme imzalamak veya bir sözleşmeyi yürütmek için gerekli olması veya bu yönde açık ve net onay vermeniz durumunda kişisel verilerinizi otomatik araçlar kullanarak işler.

  Yalnızca otomatik işlemlere dayalı olan ve üzerinizde yasal veya diğer açılardan önemli etkiler oluşturan bir karara tabi olmamayı seçme hakkına sahipsiniz. Özellikle şu haklara sahipsiniz:

  1. insanların dâhil olması;
  2. bakış açınızı dile getirme;
  3. bir değerlendirme sonrasında alınan karara yönelik açıklama yapılması ve
  4. söz konusu karara karşı çıkma.

 • Kişisel verileriniz kimlerle paylaşılacak?

  Küresel bir işletme olarak Upfield, kişisel bilgilerinizi şirket içerisindeki personel ve aşağıdaki koşullar altında seçilmiş üçüncü taraflar ile paylaşmaktadır:
  Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar. Taleplerinizi yerine getirebilmek, sorularınıza cevap verebilmek, size örnekler sunmak, yarışmalara katılmanızı sağlamak ve web sitelerimiz aracılığıyla bazı özellikleri veya materyalleri kullanabilmenizi sağlamak için kişisel verilerinizi bizim adımıza işlevler gerçekleştiren üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ile paylaşabiliriz. Söz konusu şirketler i) Upfield’in web sitelerinin sunucusu olan veya bunları işleten, ii) verileri analiz eden, iii) müşteri hizmetleri sağlayan, iv) posta veya teslimat hizmetleri sunan şirketler ve v) promosyonlarımızı veya sponsorluklarımızı yöneten veya bunlara katılan diğer üçüncü taraflardır. Bu şirketler işlevlerini yerine getirmek için kişisel verilere erişim hakkına sahiptir ancak bu bilgiler diğer amaçlarla kullanamazlar.

  Diğer üçüncü taraflar. Kişisel verileriniz aynı zamanda pazarlama, promosyon, veri zenginleştirme, diğer teklifler ve ürün bilgileri ile bağlantılı olarak tarafımızca kullanılacak veya sponsorlarımız, reklamcılarımız, reklamcılık ağlarımız, sosyal medya ağlarımız ve analiz şirketleri veya diğer üçüncü taraflarla paylaşılacaktır.

  Ticari devirler. Kişisel verileriniz, öncelikle iş ve işletmeye yönelik amaçlar olmak üzere şirket içi sebeplerle tarafımızca kullanılacak veya Upfield Group ile paylaşılacaktır. İşletmemizi geliştirmeye devam ettikçe varlıklar, iştirakler veya iş birimleri satın alabilir veya bunları satabiliriz. Söz konusu işlemlerde kişisel verileriniz aktarılan şirket varlıklarından biridir ancak bu Gizlilik Bildirimine tabi tutulmaktadır (elbette aksi yönde onay vermezseniz). Başka bir kuruluşun bizi, işletmelerimizi veya varlıklarımızın neredeyse tamamını veya bir kısmını ya da Upfield’in web siteleri ile ilgili varlıkları satın alması durumunda kişisel verileriniz durum tespiti sürecinin bir parçası olarak söz konusu kuruluşa açıklanacak ve aktarılan varlıklardan biri olarak söz konusu kuruluşa aktarılacaktır.

      Yasal açıklama. Kişisel verilerinizi aşağıdaki koşullarla üçüncü taraflara aktarabilir ve açıklayabiliriz:

  • Yasal veya düzenleyici bir yükümlülüğe uymak amacıyla;
  • Bir soruşturma yürüten hükümet yetkililerinin talebi üzerine;
  • “Şart ve Koşullarımızı” veya diğer geçerli politikalarımızı doğrulamak ve yürütmek amacıyla;
  • Herhangi bir sahtekarlığı veya teknik ya da güvenliğe yönelik zaafiyeti tespit etmek ve buna karşı korunmak amacıyla;
  • Acil bir duruma cevap vermek amacıyla veya diğer bir amaçla
  • Üçüncü tarafların, Upfield web sitelerini ziyaret eden kişilerin, Upfield’in veya halkın haklarını, mülkiyetlerini, emniyetini ve güvenliğini korumak amacıyla.

 • Kişisel verilerinizi nasıl koruyoruz?

  Upfield kşisel verilerinizin güvenliği konusuna son derece ciddiyetle yaklaşmaktadır. Kişisel verilerinizin kötüye kullanılması, kaybı, değiştirilmesi, açıklanması veya bu bilgilere müdahale edilmesi ya da yetkisiz şekilde erişilmesine karşı korunması için elimizden geleni yapıyoruz.

  Tedbirlerimiz uygun erişim kontrolleri gerçekleştirmeyi, geliştirdiğimiz BT ortamlarını korumak için en son güncel bilgi güvenliği imkânlarına yatırım yapmayı ve uygun olduğunda kişisel verileri şifrelemeyi, takma isim vermeyi veya anonim hale getirmeyi kapsamaktadır.

  Kişisel verilerinize erişim için yalnızca çalışanlarımız ve acentelerimize bilinmesi gereken kadar öğrenme bazında ve üçüncü taraflarca işlendiğinde sözleşmede yer alan ciddi gizlilik yükümlülüklerine tabi olarak izin verilmektedir.


 • Kişisel verilerinizi ne kadar süreyle koruyoruz?

  Sizden aldığımız kişisel verilerinizi devam eden meşru bir ticari gereksinimimiz olduğu durumlarda elimizde tutuyoruz. Ayrıca, kişisel verilerinizi yalnızca onları toplamamızın esas amacını yerine getirmek için gerekli olduğu süre boyunca elimizde tutuyoruz. Örneğin, çevrim içi olarak bize bir soru gönderdiğinizde kişisel verileri cevabımız veya sorunuz ile ilgili herhangi bir şikayeti veya endişeyi ele almamızı veya bunlara cevap vermemizi sağlayacak bir süre boyunca elimizde tutacağız.

  Ayrıca kişisel verilerinizi, bizimle olan deneyiminizi iyileştirmeye devam edebilmemiz ve kazandığınız herhangi bir sadakat ödülünü aldığınızdan emin olabilmemiz için elimizde tutabiliriz.

  Doğrudan amaçlarımızı yerine getirmek için topladığımız kişisel verileri mümkün olduğunca kısa bir süre boyunca elimizde tutuyor ve sonrasında kalıcı olarak silinmesi için tedbirler alıyoruz.

  Elimizde tuttuğumuz aktif olarak inceliyor ve elimizde tutmamız için yasal, ticari veya tüketiciye yönelik bir gereksinim kalmadığında güvenli bir şekilde siliyor ve bazı durumlarda anonim hale getiriyoruz.

  Bu mümkün olmadığında (örneğin kişisel verileriniz yedek arşivlerde saklandığında) kişisel verilerinizi güvenli bir şekilde saklıyor ve silinmesi mümkün olana kadar daha fazla işlenmesini önlüyoruz.


 • Haklarınız nelerdir?

  Bu hakları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Aşağıda bu haklara ilişkin genel bir bakış sunuyor ve bunlarla birlikte nelerin geldiğini belirtiyoruz. Bize bir e-posta göndererek veya web sitelerimizde bulunan “Bizimle İletişime Geçin” formu aracılığıyla bir talep göndererek haklarınızı kullanabilirsiniz.

  Aşağıdaki veri koruma haklarına sahipsiniz:

  1. İstediğiniz zaman kişisel verilerinize erişme, bunları düzeltme, güncelleme veya bunların silinmesini talep etme hakkına sahipsiniz. Bunun önemini anlıyoruz. Haklarınızı kullanmak isterseniz bizimle iletişime geçin.
  2. Veri taşınabilirliği hakkına sahipsiniz. Bize sağladığınız kişisel veriler taşınabilir verilerdir. Bu, verilerinizin belirli koşullar altında taşınabileceği, kopyalanabileceği veya elektronik olarak aktarılabileceği anlamına gelmektedir.
  3. Belirli koşullar altında doğrudan pazarlama için veri işleme (diğer bir deyişle bizden pazarlama e-postaları alma veya potansiyel fırsatlar, etkinlikler ve promosyonlar ile ilgili olarak sizinle iletişime geçilmesi) dâhil olmak üzere belirli veri işleme türlerini kısıtlama veya bunlara itiraz etme hakkına sahipsiniz.
  4. Kişisel verilerinizi işleme biçimimiz hakkında herhangi bir yerel Denetleyici Makama doğrudan şikayette bulunabilirsiniz.
  5. Kişisel verileriniz ile yaptığımız herhangi bir işleme onay verdiyseniz (özel kategorilerdeki kişisel verilerinizi işlemek için yasal dayanak olarak onayınızı alıyoruz) istediğiniz zaman onayınızı geri çekme hakkına sahipsiniz (ancak onayınızı geri çekmeniz o zamana kadar sizin onayınızla kişisel verilerinizi kullanarak gerçekleştirdiğimiz işlemlerin yasadışı olduğu anlamına gelmez). Kişisel verilerinizin işlenmesi için verdiğiniz onayı istediğiniz zaman aşağıda verilen iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçerek geri çekebilirsiniz.

   
 • Upfield ile iletişime geçme
  Kişisel verilerinizi kullanmamız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen verilen bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin: Upfield.Privacy@upfield.com
 • Bu bildirimin güncelliğini nasıl koruyoruz?
  Müşteri geri bildirimlerini ve ürünlerimizdeki değişimleri yansıtmak amacıyla gerekli olduğunda bu Gizlilik Bildirimini güncelliyoruz. Bu Gizlilik Bildiriminde yapılan değişiklikleri gönderdiğimizde “son güncelleme” tarihini değiştireceğiz. Önemli değişiklikler yapılmışsa dikkat çeken bir bildirim göndereceğiz (Gizlilik Bildirimi değişikliklerine ilişkin potansiyel bir e-posta bildirimi dâhil).
 • Ek şart veya Bildirimler
  Bu Gizlilik Bildiriminin yanı sıra ek şartlara veya bildirimlere tabi tutulacak özel kampanyalar veya promosyonlar gerçekleştirilebilir. Söz konusu kampanyalara veya promosyonlara katılmadan önce bu şart ve bildirimleri okumanızı öneriyoruz.